Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 Tavsiye Şikayet Forum  »
 TAVSİYELER FORUMU YAZ OKU  »
 Güzellik

tavsiyeşikayet forumun güzeliik bölümünde uzmanlık alanım olan makyajla alakalı bilgi
paylaşımlarım hanımların genel problemi olan giydigim kıyafete uygun ne tür makyaj
yapmalıyım sorularına en dogru cevabı bulmak için   önce makyaj çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir daha sonra bu bilgiler ışıgında bunun bir sorun olmaktan çıkıp   nasıl keyifli oldugunu göreceksiniz şimdi makyaj çeşitlerine bir göz atalım.

Makyaj Çeşitleri ve Yapılışları

Oldukça değişik makyajlar yapmanıza yaptığınız makyajın saat ve günü neden olur. Günlük makyajı sıradan bir günde yaparken, porselen makyajı sizin için anlamı ve önemi olan günlerde tercih edebilirsiniz örnek olarak davetler toplantılar dügünler gibi. Show makyajını veya gece makyajını   özel geceler ve günler için tercih ederken dizi makyajını da dizi oyuncular gibi görünmek için tercih edebilirsiniz.

Porselen Makyaj

cidinizdeki   tüm promlemleri porselen makyajda kapatıcı özelliğe sahip makyaj malzemeleri ile kısa süreliginede olsa kurtulabilirsiniz. Bu makyajın belirleyicisi, porselen gibi görünmesini saglayacak krem ve fondötenlerdir. belli bir süre ciltte kalıcı olan bir makyaj türü olduğu için; özel günler ve gecelerde tercih etmelisiniz. Cildinizdeki kusurlardan   rahatsızlık duydugunuz sorunlardan kurtulmak için kalıcı bir makyaj ile kurtulabilirsiniz.

Günlük Makyaj
Günlük Makyaj nedir nasıl yapmalıyız
Cildimizin kusurlarını günlük makyaj hafif yapılı bir pudra ile kapatabiliriz. Natürel dogal renkleri dudaklarımızda tercih edebiliriz. Alışverişe veya gezmeye giderken   bu makyaj türünü tercih edebilirsiniz. Sadece rimel uygulamak gözler için yeterli olur. günlük kullanım için Abartıdan uzak durmalısınız far gibi uygulamalara günlük makyaj için genelde gerek yoktur.

Show Makyajı
show makyajında duygu ve düşünce belirli bir ifade edileceği için bu makyaj agır bir makyajdır. Oldukça canlı parlak renkler kullanıldıgı için ve insanların dikkatini çekebilecek tarzda renkler seçilmektedir. Ciltlerinde değişik tonlarda kapatıcı ve aydınlatıcılarla show makyajı yaptıran kişiler,tabi olarak etrafındaki insanlarda farklı görürünürler. İlk kural herkesin beğenisini toplamak olduğu için show makyajının yapımı uzun saatler sürer makyaj üzerinde çalışılır

Dizi Makyajı

dizi oyuncularının ciltleri ve makyajları neden kusursuz görünür. Aşırı güzel veyahut havalı olmaları bunun sebebi değildir. Ciltte yapılan ufak hilelerle kapatıcı ürünlerle renklendirildiği kusursuzmuş gibi görünürler. Yüzdeki tüm kusurlar usta ellerden çıkan ufak hile makyaj ile kapatılır.   dizi makyajının güzel ve kusursuz durmasını sağlayan faktörlerden biriside dıştan yapılan yardımdır   verilen ışıklardır. Daha güzel bir   mükemmel bir görünümü kötü görüntüleri saklayarak ortaya çıkarabilen ışık oyunları ile makyaj kusursuz görünmektedir.


Tam Sürüme Geç »
 "Tavsiye Şikayet Mobil" Android Uygulaması [X]