Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 Tavsiye Şikayet Forum  »
 TAVSİYELER FORUMU YAZ OKU  »
 Motosiklet

Africa Twin CRF 1000L bu senenin adından en çok sözü edilen motosikleti oldu. Fuarda üstüne binmeye fırsat bullunamayan biri binince diğer 10 kişinin sırasını beklediği ve çokca mıncıkladığı motosikleti ile Honda en revaçta motosiklet markasıydı.
Yamaha MT-07, MT-10 için standında dokunulmaması için uzaktan bakılmasını sağlayan bariyerlerle ilgi çekip dokunulmamasına dikkat etti. Mt serisinin en çok ilgi çeken ve tanıtımını eksik etmediği Yamaha’nın kendi bütçesinden önemli bir kısmını reklamına yatırdığı bu seri meyvelerini verdi. MT serisinin modelleri peynir ekmek gibi satılmaya başladı.
Yamaha’nın özellikle R-25’i ve özellikle mavi renklere sahip olanı müthiş satıldı ve rekorlara doymadı.
Yamaha X-Max 250 ve 400 modelleri ise scooter modelleri arasında hala tutuluyor ki az tanıtılsa bile, sadece bu yıldan bahsediyorum. Hala tok duruşu abs seçeneği ile satmaya devam edecek ve ediyor.
Hala X-city satışta x-max’in arkasında bile olsa Yamaha bu yılın şampiyonu gibi görünüyor.
Honda’nın iteleyici gücü CBR 250 ise her daim gözde ve peşini bırakmayan tayfa o kraliyeti ve tacı kimseye kaptırmıyor.
Kuralkan bir atılımla 100cc ve üzeri motosikletlerde bajaj markasını çok iyi tanıttığı için kimse bu markayı ikinci plana atamıyor ve atamayacak gibi görünüyor. Bajaj RS200 ile yeni hedefler koyan bajaj ve şirketi kuralkan kendini A1 ehliyetliler piyasasınına adamış durumda. Bajaj 200 NS ile spor modellere giriş yapan ve kendine rakip 200 RS ile ikinci olarak piyasayı etkileyen bir motosiklet çıkarmanın haklı gururunu yaşadıklarını düşünüyoruz.
KTM çok tanınan ve Türkiye’de yeni yeni güvenilip tanınan markanın Duke modellerinin hepsi tutarlı, dayanıklı ama özellikle Duke 200, Duke 390 ve Duke 690 ise en çok tutulan modelleri ama Husquvarna motosiklet KTm’nin tahtını eğer tanıtılırsa bu yaz olmasada bir dahaki yaz sallayacak gibi görünüyor.
Kawasaki’nin en beğenilen ve fuarda milyon kere fotoğrafı çekilen motosikletti H2 ve H2R ise Türkiye’ye limitli sayılarda geldi. Satışında biraz sıkıntı çekileceği kesin ama tutan modellerden olduğu kesin.
Ducati XDiavel’i fuarda güzel kızlarla tanıtmayı seven Ducati ise hemen satılmaya başlayarak gözlerimizin görmeye alıştığı modellerden oldu. Yani yazın sevilen motor modellerinden ama satış rakamlarında diğerleri kadar tavan yapmayacağı kesin.
Aprilia ise pek tanıtım yapmayarak ürün yelpazesini Türkiye’de az tanıtan bir firma, neden bu kadar az tanıtım yaptıklarını anlamış değilim.
Hero ise AEA tanıtımları ile kendine piyasada yer edinmeye çalışıyor.
Mondial ise bir çok motosikleti ile kendine büyük bir potansiyel oluşturmuş durumda. Özellikle Superboy, masti, uag, z one, mh drift modelleri en çok bilinenleri.
Bu yaz bu modellerden daha bir çoğunu yollarda göreceğiz.

tortuga  |  Cvp:
Cevap: 1
19.05.2016- 18:12

fuara bende gitmiştim ama fuarları sevmiyorum çünki millet çoluk çombalak geliyor hayatında motora binmemiş motorla en ufak alakası bile olmayan insanların akın akın buraya gelip boş boş gezmeleri gerçek motosiklet kullanıcılarını magdur etmekten başka bir işe yaramıyor sanki lunapark kurulmuş herkes eglenmeye geliyor birde motosiklet firmaları üç beş tane mankeni motorun başına dikince tam komedi zannedersin dünya güzeli gelmiş selfi yarışına girmeleri yokmu çok gülüyorum herneyse bu saydıgım sebeblerden dolayı fuarlar çekilir dert degil en güzeli internet sitelerinden yeni modeller hakında bilgi edinip gidecen acentasına bastırıp parayı alıcaksın en güzeli ne dert var ne tasa özgürlük budur :perv:

Tam Sürüme Geç »
 "Tavsiye Şikayet Mobil" Android Uygulaması [X]