Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 Tavsiye Şikayet Forum  »
 TAVSİYELER FORUMU YAZ OKU  »
 Firmalar

Şehirler Arası Parça Eşya Taşıma ekonomik çözüm sunuyor

Aynı güzergaha gidecek birbirinden farklı müşterilerin yüklerini aynı taşıma araçları ile taşıma lojistiği olarak öne çıkan parsiyel taşımacılık son yıllarda diğer taşımacılık türlerine göre daha ekonomik olması nedeniyle sıkça tercih edilmeye başlandı.

Aynı güzergaha doğru yola çıkan eşyaları tek taşıma aracına yükleyerek taşıma ücretinin ekonomik olarak tarifelendirildiği parsiyel taşımacılıkta da diğer taşımacılık hizmetlerinde olduğu gibi güvenilir firma seçimi önem taşıyor.

Bu alanda uzman olmayan bir firma ile çalışmak taşınan eşyaların zarar görmesine, yanlış yerde indirilmesine ve karışmasına neden olabiliyor. Şehirlerarası parça eşya taşıma konusunda deneyimli olan nakliyat firmaları yükleri izlenecek güzergah doğrultusunda, eşyaların araçtan indirilmesi sırasına göre yükleme yapıyor. Önce indirilecek olan yük, araçlara en son sırada yükleniyor. Böylece indirilme sırasında zaman kaybı ve diğer riskler ortadan kalkmış oluyor.

Parça Eşya Taşımacılık sisteminde 4 türde taşımacılık yapılabiliyor:

Karayolu ile parsiyel taşımacılık: Lojistik taşıma yöntemleri arasında en yaygın kullanılan taşımacılık türlerinden biri. Yükleme işlemi kapıdan veya depodan yapılabiliyor. Aynı zamanda ekonomik.

Havayolu ile parsiyel taşımacılık: Genel olarak parsiyel kargoların taşımaları yapılan bir tür. Yükleme işlemi havalimanı veya havaalanında yapılıyor. Uçak ile gönderim işlemleri yapılıyor. Yurtdışına taşınacak yüklerin gümrüklü olması bu taşımacılık türünde ilk aranan kriter. Karayolu parsiyel taşımacılık yöntemine göre maliyetli ama aynı zamanda hızlı.

Denizyolu ile parsiyel taşımacılık: Konteyner ve açık yük olarak taşıma alternatifleri var. Yükleme işlemleri limanlarda yapılıyor. Genelde yurt dışı taşımacılık işlemlerinde yaygın kullanılıyor. Türkiye'de limanlardan gümrüklü olarak gemiler parsiyel yükleri yükleyerek ilgili lokasyonlara taşıma işlemini gerçekleştiriyorlar.

Demiryolu ile parsiyel taşımacılık: Parça eşya taşıma alanında en nadir kullanılan yöntemlerinden biri olan demiryolu nakliyat alanı sınırlı olduğu için çok tercih edilmiyor. Genelde yüklerin taşınması için vagonun bir kısmını kiralama ile yapılan bu yöntem de maliyetli olabiliyor. Ekonomik parsiyel taşımacılıkta Türkiye'de en çok kullanılan yöntem karayolu ile parsiyel taşımacılık.

http://parcaesyatasima.com.tr

 "Tavsiye Şikayet Mobil" Android Uygulaması [X]