Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 Tavsiye Şikayet Forum  »
 TAVSİYELER FORUMU YAZ OKU  »
 Alışveriş

Parfüm konusunda genel bir koku tercihiniz var mı?özellikle çiçek kokularından parfüm tavsiyeleri Bazı insanlar yoğun sandal ağacı gibi baharatlı kokuları severken bazıları daha hafif, şekerli kokular bazıları ise çiçeksi kokuları kullanmayı daha çok kendilerine uygun buluyorlar. Ben kendimi hangi kategoriye sokuyorum derseniz zaman zaman baharatlı ve ağır parfümlere kaysam da elimdeki parfümlere genel olarak baktığımda hep çiçek özlü parfümleri tercih ettiğimi görüyorum. Eminim çiçek özleri barındıran parfümleri tercih eden birçok kişi vardır. Bu tarz parfümlerde yoğun olan bazı kokular bulunuyor. Kimisinde yasemin kimisinde gül daha baskın oluyor. Hangisini daha çok sevdiğinizi biliyor ama hangi parfümlerde daha yoğun bir şekilde o çiçeğin bulunduğunu merak ediyorsanız sizler için bazı parfümleri bir araya getirdim ve yoğun çiçek kokularına göre listeledim bakalım hangi parfümlere yer verdim?
İlk bahsedeceğimiz çiçek
yasemin. Yasemin kokusunu her zaman sevmişimdir. Parfüm seçimlerinde de genel olarak yaseminli parfümlere kaydığımı fark ediyorum hatta. İnsanı rahatlatıcı bir kokusu var ama fazla aşırıya kaçırıldığında çok yoğun bir koku ortaya koyabiliyor. Diesel loverdose orta notalarında yasemin kokusunu barındıran oryantal ve oldukça etkileyici bir kokuya sahip parfümlerden biri. Oldukça şık bir tasarımı var. Bir diğer yasemin kokulu parfüm önerim ise Miroir des Envies Thierry Mugler parfümü.

Zambak çiçeği de etkileyici kokulara sahip olan çiçeklerden biri. Yüzlerce çeşidi bulunuyor ama benim favorim beyaz zambak kokusu. İçerisinde zambak esintilerinin yanında farklı esanslar da barındırsa da zambak denilince akla gelen parfümlerden ilki Cartier baiser vole. Ayrıca içerisinde vanilya ve pudra esansları da barındırmasından ötürü oldukça çekici kokulardan biri. Bir diğer zambak kokusu içeren parfüm önerim ise Hugo Boss Essence de Femme.

Gül kokulu parfümlerde son zamanlarda oldukça sık üretilen ve tercih edilen kokular arasında. Gülün kokusu kadınsılıktan çok bana zarifliği, tazeliği anımsatıyor. Oldukça saf hissettiren bir kokusu olduğu için gül kokulu parfümler de ayrıca favorim. Orta notalarda yoğun gül kokusu hissetmek için Escada Especially parfümü güzel bir tercih.
Sümbülteber zambak çiçeği ailesinden gelen bahar aylarına özgü çiçeklerden biri. Beyaz görüntüsü ise insana temizliği, saflığı ve narinliği anımsatıyor. Kokusu da aynı şekilde oldukça etkileyici. Bu kokunun barındığı efsanevi parfümler arasında Calvin Klein Secret Obsession yer alıyor. Biraz çiçeksi biraz baharatsı olmasından dolayı hem kış hem de yaz aylarına özel bir parfüm aynı zamanda.

Menekşe
kokulu parfümler ise bana daha çok nostaljik geliyor. Özellikle menekşenin çiçeğinden yapılan bu parfümler oldukça bu hissi veriyor. Yaprakları ise daha çok yoğun, topraksı bir kokuya sahip. Yves Saint Laurent Pse L’eau parfümü ve daha ucuz bir seçenekle Avon Christian Lacroix Nuit bu tarz menekşe kokularına özel başarılı parfümlerden biri. tavsiyelerim bu kadar ben hemen hepsini deneyip kullandım memnun kaldım sizlerde memnun kalırsınız diye düşünüyorum.

Tam Sürüme Geç »
 "Tavsiye Şikayet Mobil" Android Uygulaması [X]