Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 Tavsiye Şikayet Forum  »
 ŞİKAYET FORUMU YORUMLAR.  »
 Oteller

Gezenti anne hep gezer mi? Bir yaz günü, deniz kıyısındaki bir şezlongta ‘Uzanmışım kumsala, güneş damlar içime’ şarkısını mırıldanmak istemez mi?   İster elbet. Hatta yaz tatillerinin çoğu deniz kıyısında geçer. Çadırda da kalır, 5 yıldızlı tatil köyünde de. Mühim olan denizdir, tatilde olmaktır, gerisi teferruattır, her tatil tarzının kendine özgü güzellikleri vardır…
Tatil köyü konsepti ülkemizde yaklaşık 15 yıl önce yaygınlaşmaya başlıyor. Bizim de Mayıs ya da Eylül, Ekim gibi düşük sezon aylarda 5 yıldızlı herşey tatil köylerine gitmenin, dandik otellerde kalıp sağda solda yemekten daha ekonomik ve konforlu olduğunu keşfetmemiz uzun sürmüyor.
Bu aylarda Akdeniz’de bir tatil köyünde olmak aynı zamanda bunaltmayan bir havada çoluk çocuk gürültüsü olmadan tatil yapmak anlamına da geliyor. Farklı yerlerde tatil yapmayı sevdiğimizden bir tesisi çok beğenmiş olsak bile ikinci kez aynı tesise gitmeyi tercih etmiyoruz. Böylelikle yıllar boyunca pek çok tatil köyünü deneyimleme fırsatı yakalıyoruz. Şimdi bunlar arasında güncelliğini koruyan tatil köyleri hakkındaki deneyimlerimi paylaşma zamanı…
Voyage Grubu Otelleri
Voyage grubu ile ilişkimiz bundan 5 sene önce Bodrum’daki Voyage Torba ile başlıyor. Diğer tatil köylerine göre bize o kadar uyan bir konseptle karşı karşıya kalıyoruz ki ilerleyen yıllarda farklı bölgelerdeki farklı Voyage’larla da tanışmak için can atıyoruz. Voyage’ı diğer tatil köylerinden bizim için bir adım öne çıkaran özellikler neler?
Akşam yemekleri için kebap, balık, Yunan, Meksika, İtalyan gibi farklı dünya mutfaklarına ait en az beş altı çeşit ücretsiz alakart restoranının olması, bu sayede bizim gibi açık büfeden yemek toplamaktan haz etmeyen insanların tatil boyunca tüm akşam yemeklerini sakince, huzur içinde ve keyifle yiyebilmesi.
Hizmet veren personelin yaz dönemi için civar köylerden toplanmış değil, eğitimli personel olması
Müşteri memnuniyetinin hep ön planda olması
Tüm Voyage’larda otel odalarının yeni/yenilenmiş olması.
iç bayıcı amfi tiyatro gösterilerinden ziyade her akşam kayda değer bir gösteri ya da canlı performans olması.
Otel özelinde ele alacak olursak;
Voyage Torba
Açık havadaki resepsiyon ve begonviller içindeki lobisi   ile Voyage Torba daha ilk girişte gönlümüzü fethediyor.
Daha sonraki Voyage tatillerimizde de karşılaşacağımız iskele ve üzerindeki beyaz havlu ile kaplı yatak vari minderleri olan şezlong konseptine bayılıyoruz.
Bodrum standartlarına göre gayet uzun bir kumsalı olan tesis çocuklu aileler için de oldukça uygun. Tüm odalar modern bir dekorasyonla yenilenmiş, açık alanlardaki çiçek ve ağaçlar ile bodrum ambiansını hissettiren bir tesis.
Voyage Türkbükü
Deniz’i muhteşem, balıklarda birlikte yüzüyorsunuz. Ama kumsal hiç yok.   Bu nedenle bu tesis çocuksuz çiftler için daha uygun.
Hem alakart hem de ana restoranı ambians ve sunulanlar açısından diğer Voyage’lara göre daha zayıf…
Voyage Bodrum
Bodrum Bardakçı Koyunda tatil köyünden ziyade herşey dahil konseptiyle hizmet veren bir butik otel diye tanımlayabileceğimiz bir tesis. Burada da deniz ile bağlantı sadece iskele ile sağlandığından çocuklu tatile uygun değil. Ama başbaşa iki üç günlük bir kaçamak için muhteşem. Çok ufak, sakin, huzur dolu, restoranda sunulanlar az ve öz, standart voyage kalitesinin bir tık üstü…
Voyage Sorgun
Şimdiye kadar gördüğüm Voyage’ların en özeli, en güzeli. Bu kadar üst düzey bir müşteri memnuniyetine burada rastlıyorum. Personel son derece eğitimli. Alakart restoranlar isimlerinin hakkını veriyor. Rum tavernası Ela’da canlı müzik eşliğinde sirtaki yapabiliyor, Yunan şefin elinden çıkan mezeleri ve kuzu inciği hüpletebiliyorsunuz.
Adına yaraşır tarzda   dekore edilmiş Meksika restoranında fajitanızı beklerken tekila içebiliyor, balık restoranında çiftlik çuprası veya levreği yerine balık vitrinindeki çeşit çeşit balıklar arasından barbun bile seçebiliyorsunuz.
Yemyeşil, modern ve yaş gruplarına göre gruplandırılmış aquapark fasiliteleri de başarılı…
Güral Premier Tekirova
Bir çocuk cenneti tatil köyü. Her yaş grubuna hitap eden ayrı ayrı aquaparkları var. Büyüklerin de keyifli kaydığı gerçeğini aratmayan dev aquaparkında seviyorsanız siz bile saatlerce eğlenebilirsiniz.
Çocuk havuzu deyince aklınıza ne gelir? Büyük havuzunun kenarına iliştirilmiş bebelerin debelendiği yuvarlak sığ bir havuz… Bu görüntüyü atın kafanızdan. Dev bir büyük havuzu düşünün. Sonra bu havuzun 4-10 yaş grubu çocukların boyunu geçmeyecek derinlikte olduğunu ve içerisinde korsan adasından şelaleye çeşit çeşit kaydırak atraksiyonları ile dolu olduğunu düşünün… Çocuğunuzu kremini sürüp arkadaşları ile buraya   yolladıktan sonra, sizin ağaçlar altındaki şezlonglarda keyif yaptığınızı, çocuğunuzu yemek saatinde geriye zor aldığınızı düşünün, yeterli sanırım
Bunların dışında tesisin can alıcı özelliğini çok göremedim diyebilirim. Açık büfedeki yemekler belirli bir kalitede ama fark yaratmıyor. Alakart restoranları sınırlı ve ücretli. Deniz, odaların   ve havuzların olduğu kısımdan biraz uzak. Çocuklar havuzda iken şöyle bir denize atliyim çıkayım derseniz işiniz zor. Tesis kompakt olmadığı için çocukları 6 yaş üstü olan aileler için daha uygun olduğu söyleyebilirim.
Lykia World/ Fethiye
Bir çocuk cenneti tatil köyü daha. Zaten üçü ısıtmalı sekiz adet havuzdan oluşan aquaparkının adı da çocuk cenneti. 0-6 yaş grubu iki çocuğun birden ücretsiz olduğu nadir otellerden. Bu yaklaşımları ile bile biz çocuklu aileler için varız diyorlar.
Çocuk cennetinin güzelliğinin yanı sıra bu tesis hakkında aklımda kalan en belirgin iki özelliği turkuaz renkli muhteşem denizi ve de yine aynı muhteşemlikteki yemekleri…
Diğer tatil köylerinden farklı olarak herşey dahil sistemi ile değil de içeceklerin sadece yemekte ücretsiz olduğu tam pansiyon plus konsepti ile hizmet veren tesiste yemekler içerik ve lezzet anlamında gerçekten gittiğim diğer tesislere göre fark yaratıyor. Alakart restoranı olmaması açığını bu yönü ile net bir şekilde kapatıyor. Odalar yepyeni değil ama yeterli. Tesisin tek handikapı   eğimli bir alana inşa edildiğinden yokuşları çıkabilmek için shuttle’a bağımlı kalınması. Gerçi o kadar sevimli bir shuttle ki çocuklar binmek için can atıyor…
Martı Myra
Eski ve köklü bir tatil köyü olduğu için çam ağaçlarıyla kaplı yemyeşil bahçesi olan, aynı zamanda odaları ve ortak alanlar yenilendiği için de oldukça modern olan, odaların, restoranın,snack bar’ın, havuzun ve denizin birbirine yakınlığı ile beklentilerimin oldukça üzerinde çıkan bir tesis.
Bu tesiste öyle aquaparklar, korsan adaları filan yok ama çocuğunuz 0-6 yaş arasında ise kompaktlığı, sakinliği, modernliği ve doğası ile sizi oldukça mutlu edebilir. Ücretsiz balık, İtalyan ve Türk alakart restoranlarında güzel bir ambiansta akşam yemeğinizi yerken her üç restoranda da canlı müziğin tadını çıkarabilirsiniz…
Sürmeli Efes Otel /   Kuşadası
Tatil köyü seçeneklerinin sınırlı olduğu Ege’de tatil köyü konseptinde hizmet veren bir otel Sürmeli Efes… İki tane alakart restoranı var. Akşamları canlı müzik hatta bazen kumsal partisi bile var:)
Kitle Antalya yöresindeki tatil köylerinden oldukça farklı, Türk ağırlıklı… Lüks değil. Yemekler averaj, deniz averaj ama herhangi bir sıkıntı da yaşamadık. İki üç günlük kısa tatiller için mesafesi sebebiyle tercih edilebilir…
Amara Club Marine/ Beldibi
Amara Dolce Vita ve Amara Wings ile birlikte Amara grubunu Antalya’da temsil eden düzgün bir tesis. Amara Dolce Vita kadar lüks olmasa da doğa içinde oluşu ve kompakt yapısı ile küçük çocuklu aileler için ideal.
Tüm öğünlerde ve akşam yapılan gösterilerde Amara kalitesi hissediliyor. Amara Grubu ile tek handikap, sahibinin Rus olmasından dolayı Rus popülasyonun diğer tatil köylerinden de fazla olması ve bazı Rusların görgüsüz davranışlarının tolere edilmesinden ötürü sıkıntı yaşanabilmesi…
Hillside /Fethiye
Gittiklerim içerisinde en muhteşem denize sahip tatil köyü.
Kalemya koyunu çevreleyen tesiste yiyecekler de diğerlerine göre ciddi anlamda fark yaratıyor ancak ana restoranın oturma düzenini fazla iç içe bulduğumu belirtmeliyim. Lykia World gibi sadece yemekte alınan içeceklerin ücretsiz olduğu tam pansiyon plus konseptinde hizmet veren tesiste aquapark fasilitisi ve her yaştan çocuklar için çok başarılı klüp aktiviteleri de mevcut…
Rixos Belek
Belek bölgesindeki otellerin geneli çok geniş alanlara yayıldığı ve bu sebeple restoran, oda, deniz   ve havuz arası mesafeler uzun olduğu için küçük çocuklu aileler için pek uygun olduklarını düşünmüyorum. Bu bölgede denizin genelde dalgalı ve bulanık olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Deniz güzelliğine önem verenler Belek bölgesindeki özellikle uzak durmalılar derim.
Deniz bulanıklığı ve tesis içi uzun mesafeler problemi Rixos Premium Belek için geçerli. Her ne kadar buggy denen araçlarla tesis içi ulaşımın sağlandığı belirtilse de biz pek rastlayamıyoruz.
Tesis’te odalar ve ortak alanlar geçtiğimiz yıl yenilenmiş, oldukça modern ve zevkli dekore edilmiş. Hem ana restoran hem de alakart restoranlarda yiyecek kalitesi çok çok iyi ancak eğitimsiz ve yetersiz personel sorunu yediklerinizden keyif almanızı zaman zaman engelleyebiliyor.
Bölgenin en büyük aquapark’ına sahip Rixos’un aquapark’ına dışardan parayla müşteri alması ve bu sebeple kendi misafirinin burayı kalabalıktan dolayı kullanamaması ayrı bir sorunsal…Kısaca Rixos Premium adından bekleneni veremiyor…
Silivri Klassis
Güneye kadar gitmeden tatil köyü ambiansı yaşamak isteyenler için İstanbul içinde farklı bir alternatif Silivri Klasis.
Haftasonu kaçamağı için bir otele giriş yaptığınız düşünürken tatil köyü ambiansı ile karşılaştığınızda siz de benim gibi şaşırabilirsiniz. Otel uzun zamandan beri var olduğundan her yer ağaçlık ve yemyeşil. Denize nazır havuzu geniş ve güzel.
Çimenlerde pofidik yastıklara yumulmak hem gündüz hem gece gayet keyifli. Deniz dalganın durumuna göre gayet berrak olabiliyor, girip girmemek sizin seçiminiz.
Antalya’ya kadar gidip tatilini havuz başında geçiren bir kitle olduğu düşünülürse Klasis’te de tatil neden olmasın diyorum. Yarım pansiyon olarak hizmet veren tesiste oda fiyatına açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil. Klassis’in şu an tadilatta olduğunu da belirtmem de fayda var…
Şile Doğa Tatil Köyü
İstanbul’un Karadeniz’e sahili olan ilçelerinden Şile’de oldukça geniş bir alana yayılmış, göleti ve yeşil alanları ile güneydeki tatil köylerini aratmayan bir doğaya sahip tatil köyü.
Odalar lüks değil ama yeterli. 1+1′ den oluşan villalar iki üç çocuklu aileler için ideal. Tek sorun tesis deniz kıyısında değil ama havuzu oldukça büyük ve keyifli.
Sezonda kişi başı kalış ücreti 145 TL. 0-6 yaş ilk çocuk ücretsiz. Bu fiyata sabah kahvaltısı ve aksam yemeği dahil. Akşam yemeğindeki içecekler ekstra. Yani tesis yarım pansiyon konseptinde hizmet veriyor. Akşam 9’da başlayan canlı müzik gece 1’e kadar devam ediyor ve gece oldukça eğlenceli geçiyor:)

iyisi kötüsü bir derleme yaptım karar sizin :D:

Tam Sürüme Geç »
 "Tavsiye Şikayet Mobil" Android Uygulaması [X]