Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 Tavsiye Şikayet Forum  »
 TAVSİYELER FORUMU YAZ OKU  »
 Firmalar

HAC UMRE ACENTA SEYAHAT FİRMA KULLANICI TAVSİYE ŞİKAYETLERİ YORUMLARI


Hac   Umre Seyahat Acenteleri hakkında bilgiler tavsiyeler şikayetler yorumlarmı arıyorsunuz eniyi   hac umre seyahat firması hangisi hizmetleri nelerdir rehberlik hizmetleri ve bu seyahat toplam fiyatı nedir hangi otelde kalınacak hangi bölgeler ziyaret edilecek gibi bu önemli vecibenin yerine getirilmesinde aracılık yapan firmalar hakkında en geniş ve dogru bilgiyi bu tecrübeyi yaşamış uyelerimizden gelen yorumları okuyarak bilgi sahibi olabilsiniz. eger bu konuda sizinde tecrübe deneyim ve tavsiyeleriniz varsa siteye üyelik yaparak   lütfen bizimle paylaşın .

Resim Eklemekerimabdul  |  HAC UMRE ADAYLARINA TAVSİYELER MUTLAKA OKUYUN
Cevap: 1
18.10.2017- 18:05

HAC UMRE ADAYLARINA TAVSİYELER MUTLAKA OKUYUN

İslamın şartlarından 1 tanesi olan hacca gitmek için vakti geldiginde buyuk bir heyecanla yapılan hazırlıklarda çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bazı kural ve kaideler vardır ve bunlar çok önemlidir kutsal topraklarda yapılacak hacı olabilmek için yapılacak yolculukta size yardımcı olmak amaçlı neler gerekir nasıl davranılması lazım yanımızda neler götürebiliriz gibi bazı temel bilgileri bilgim yettigince anlatmaya çalışacagım illaki bu yazıyı okuyan   bir hacı adayı müslümana bir lokma faydam olursa ne mutlu bana.


başlangıç noktanız Cidde’ye (yani Mekke-i Mükerreme’ye) ise havalimanında giymek üzere İhramınızı yanınıza alınız valizinize koymayınız.Eğer Medine-i Münevvere`ye ise ihramlarınızı valizinize koyunuz.

HAC YOLCULUGU İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREN KURALLAR TAVSİYELER

• İhramlı iken uçakta vs. kolonyalı mendil kullanmamaya dikkat ediniz. Transfer ve gezilerinizde aceleci olmayınız. Hizmetinizdeki rehberlere yolculuk boyunca yardımcı olunuz, dikkatle dinleyiniz. Kusurlu ve hatalı insanlar göreceksiniz, onları anlayışla karşılayınız. Sıhhatinize dikkat ediniz. Ağır yağlı ve kızarmış yiyecekler yemeyiniz. Hac-Umre rehber kitapçığınızı okuyunuz. Haremdeyken (Kâbe-i Muazzama’dayken) bol bol zemzem içiniz, zemzem terlemeyle vücuttan çıktığı için böbrekleriniz kuruyacaktır, bu yüzden otele döndüğünüzde bolca su içiniz. Erkekler elbiselerini ter emen ve sıcağı fazla geçirmeyen pamuklu ve keten cinsinden sık dokulu kumaşlardan beyaz elbiseler olmasına dikkat
ediniz. Hanım kardeşlerimiz siyah bol sık dokulu kumaşlardan vücut hatlarını belli etmeyecek çarşaf yahut ferace vb. dış elbiseleri giymeleri tavsiye olunur. Medine, sabah ve akşamları rüzgârlı olduğundan hırka almanız tavsiye olunur. Sık sık duş almak hem ibadetlerinizin sevabını arttırır, hem daha temiz sağlıklı olmanızı sağlar. Üzerinizde fazla para ile dolaşmayınız. Paranızı Eşinizle bölüşünüz. Bu konuda Mekke ve Medine temsilcilerimizden bilgi alınız. Tavaf ve say esnasında kimseyi itip, kakarak incitmeyiniz. Hacer-ül Esvet’i öpebilmek için başkalarına zarar vermeyiniz. Yanınıza fazla yük almayınız. Kendinizi lüzumsuz eşyaları taşımak zorunda bırakmayınız. Size en çok lazım olabilecek şeyleri önceden belirleyiniz. Götürülecek yiyecekler plastik kaplar içinde zeytin, kaşar peyniri, bal kuru yemiş vs. olabilir. El çantanıza kesici alet, oyuncak silah ve melal eşya koymayınız. Para olarak Dolar ve Riyal götürebilirsiniz Problemlerinizi mutlaka rehberlerinize ulaştırınız. Aceleci olmayınız. Mekke ve Medine`de kaldığınız otelin kartını mutlaka üzerinizde taşıyınız.


HACILARA BAZI UYARILAR TAVSİYELER

Mescid-i Nebevi ’de ve Kâbe-i Muazzama `da farz namazlardan sonra genellikle cenaze namazı kılındığından son sünnetlere kalkmayıp, cenaze namazı kılmak daha sevaptır. Mescid-i Nebevi ‘de Ramazan-ı Şerifin son 10 günü dışında yatsı namazından sonra kapanır. Kâbe-i Muazzama 24 saat açıktır.   Mescid-i Nebevi ve Kâbe-i Muazzama içindeki tüm sular zemzem suyudur. Nafile yaptığınız tavaflardan sonra tavaf namazı kılmayı unutmayınız hac Seyahatinizle ilgili duyurular otellerde Namaz Vakitleri, Gezi Programı, Transfer bilgileri duyumları her gün yazılacağından bu duyumları mutlaka okuyun. Telefon için operatorunuzle görüşüp yurttıdışı için açtırabilirsiniz sonuçta kısa bir süre   Arabistan hazır kart hattı alabilirsiniz   Sizi harama sevk edecek söz fiil ve davranışlardan sakının. Mekke-i Mükerreme ve Medine’yi Münevvere’de beş vakit namazı mescitlerde kılmalı ve boş zamanlarımızda mescitlerde Kur`an okuyarak,
kaza namazı kılarak değerlendirilmelidir.   Mekke-i Mükerreme`de yapılacak en faziletti amel tavaf etmektir. Makbul bir hac-umre için insanlarla iyi geçinmeye, herkese selam vermeye ve ikram etmeye çalışınız. Umreye gitmeden önce Umre için hazırlık yapınız. İhrama girmeyi ve tel biyeyi mutlaka ezberleyiniz. Yolculuk boyunca, Mekke-i Mükerreme ile Medine-i Münevvere arası zikir ve tefekkürle meşgul olunuz Havaalanlarında namaz kılacak uygun mescitler ve yerler vardır. Transferlerden önce namazlarınızı buralarda kılınız.

HAC VE UMRE SEYAHATİNDE TIBBİ TAVSİYELER

Hac ve Umre yolculuğuna hazınlarken tansiyon, kalp şeker vb. rahatsızlıkları bulunan yolcularımız mutlaka kullandıkları ilaçlarını yanlarına almalıdırlar Fazla soğuk içeceklerden ve klima cihazlarını gereğinden fazla çalıştırmaktan sakınarak Umre süresince sıkça görülen üst sonulum yolu enfeksiyonlarından korunmanız önemle Tavsiye edilir. Hac ve Umre süresince yolcularımızı bekleyen en büyük tehlike güneş çarpmasıdır. Bu nedenle yolcularımız görevlilerin bu konudaki uyarılarına titizlikle uymalı, gündüz saat 10.00-17.00 arası güneşte kalmamalıdırlar.

YANINIZDA GÖTÜRÜBİLECEĞİNİZ EŞYALARDAN BAZILARI:

İhram (erkekler için Havlu Kokusuz sabun, şampuan Misvak veya diş fırçası ve macun Terlik (Ortopedik tavsiye olunur Yeterli miktarda iç çamaşırı Yeterli miktarda iklime uygun şalvar, gömlek, cübbe ve çorap Şemsiye, iğne, İplik Küçük bir makas Tırnak makası, ayna, tarak   Güneş gözlüğü Her zaman ihtiyaç duyduğunuz şahsi ihtiyaçlarınız. Toz maskesi Pişik kremi Yaşlılar ve hastalar için portatif sandalye

Tam Sürüme Geç »
 "Tavsiye Şikayet Mobil" Android Uygulaması [X]